• FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czym woskowijki różnią się od folii aluminiowej lub papieru śniadaniowego?

Przede wszystkim materiałem, ponieważ wykonuje się je z organicznej bawełny, nasączonej woskiem pszczelim, dzięki czemu są dużo bardziej wytrzymałe, można je myć i używać wiele razy.

Z czego jest zrobiona?

Bazą opakowań jest polska tkanina bawełniana, posiadająca międzynarodowy certyfikat jakości Oeko-Tex Standard 100. Zastosowane tu naturalne składniki: oczyszczony wosk pszczeli, żywica drzewna i zimnotłoczony olej jojoba, pozwalają przedłużyć świeżość przechowywanych produktów.

faq-01.jpg

Jak używać woskowijki?

To bardzo proste, wystarczy, że owiniesz wybrany przedmiot, a następnie przytrzymasz pakunek przez chwilę w dłoniach. W ten sposób materiał się sklei i zabezpieczy jedzenie przed wyschnięciem. Po użyciu wystarczy umyć woskowijkę w letniej wodzie, ewentualnie z dodatkiem naturalnego mydła lub ekologicznego płynu do mycia naczyń.

Jaki rozmiar woskowijki należy wybrać?

Tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Jeszcze przed zakupem zastanów się co będziesz w nią pakować i na tej podstawie dopasuj właściwy rozmiar. Najmniejszy Beepack (rozmiar S) doskonale sprawdzi się, jeśli chcesz owinąć mały owoc lub warzywo, natomiast do przykrywania chleba proponujemy ten w rozmiarze L lub XL.

Jakie korzyści daje używanie woskowijek?

Mimo tego, że ich cena jest wyższa niż tradycyjnych materiałów używanych na co dzień do pakowania produktów, to starczają na dłuższy okres czasu, dzięki czemu są bardziej ekonomiczne. Co więcej, wybierając produkty Beepack ograniczasz ilość śmieci oraz plastiku, którego każdego dnia wytwarzamy i tak wystarczająco dużo.

Przez jaki czas można korzystać z jednej woskowijki?

Wszystko zależy od tego jak będziesz o nią dbać. Regularne mycie, zabezpieczenie przed wysoką temperaturą oraz unikanie zgniatania materiału, sprawiają że można używać ich nawet przez kilka miesięcy.

Co zrobić z produktem Beepack, gdy nie nadaje się już do użycia?

Jeśli masz dość dylematów odnośnie segregacji, to nasze rozwiązanie z pewnością Ci się spodoba. Zużytą woskowijkę potnij na mniejsze części, wyrzuć do bioodpadów i o nic się nie martw, dzięki naturalnym materiałom z jakich została wykonana szybko się rozłoży.

Gdzie mogę kupić produkty Beepack?

Wszystkie produkty Beepack dostępne są na naszej stronie internetowej. W zakładce “Sklep” znajdziesz zarówno woskowijki, które sprzedajemy pojedynczo, jak i te w gotowych zestawach - pakowane po dwie lub trzy sztuki. Wszystkie z nich są szczegółowo opisane, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z wybraniem rozmiaru.

Kolorowe motyle.jpg